• All Too Well: The Short Film

  • Confessions of an Invisible Girl

  • Squid Game

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Blue Miracle

    ★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • After We Collided

  • The F**k-It List

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Occupant

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • A Guide to Second Date Sex

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Rim of the World

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • After

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Great Hack

  • Good Girl Jane

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mirage

    ★★★½

  • Little Women

    ★½

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Upgrade

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • SPF-18

    ½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★