shane has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Untogether

Untogether

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Summer Night

Summer Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★½
Edit this entry  
06
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Edit this entry