• Coming 2 America

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • Being a Human Person

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Harriet

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Spiral

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Mystify: Michael Hutchence

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Honeyland

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • American Factory

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★½