Si has logged 31 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stripes

Stripes

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
War Horse

War Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wicker Tree

The Wicker Tree

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Archipelago

Archipelago

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frankenstein and the Monster from Hell

Frankenstein and the Monster from Hell

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Milo

Bad Milo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry