• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Radhe

    ½

  • The White Tiger

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Capone

    ★★

  • Baaghi 3

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★

  • Fantasy Island

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

    ½

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

    ★★★

  • The Grudge

    ½

  • Dolittle

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

    ★★

  • Ravening

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Dream Girl

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Chhichhore

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Super Deluxe

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Badla

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • 2.0

    ★★

  • Mirage

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • Ratsasan

    ★★★