Sid has logged 12 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry