Siegel has logged 95 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cashback

Cashback

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rage

Rage

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
Edit this entry  
21
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tammy

Tammy

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shrek

Shrek

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
High Tension

High Tension

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lucky Day

Lucky Day

2019
×
★½
Read the review Edit this entry