rai has logged 28 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry