Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Adverse

Adverse

2020
×
★½
Edit this entry  
23
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Edit this entry  
23
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Bellflower

Bellflower

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Crisis

Crisis

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Brixton Tale

A Brixton Tale

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Edit this entry  
18
Gigli

Gigli

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Shook

Shook

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Body Brokers

Body Brokers

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Alone With Her Dreams

Alone With Her Dreams

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Safer at Home

Safer at Home

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Bad Attitude: The Art of Spain Rodriguez

Bad Attitude: The Art of Spain Rodriguez

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Independents

The Independents

×
★★★
Edit this entry  
14
Tyger Tyger

Tyger Tyger

×
★★
Edit this entry  
14
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Hurrah, We Are Still Alive!

Hurrah, We Are Still Alive!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
79 Parts

79 Parts

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Teenage Emotions

Teenage Emotions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Gothic

Gothic

1986
×
★★½
Edit this entry  
08
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Rowing with the Wind

Rowing with the Wind

1988
×
★★½
Edit this entry  
07
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★
Edit this entry  
06
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Edit this entry  
06
Land

Land

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Bliss

Bliss

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen of Diamonds

Queen of Diamonds

1991
×
★★½
Edit this entry  
04
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Guardian Angel

The Guardian Angel

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Falling

Falling

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
X

X

2019
×
★½
Edit this entry  
31
The Right One

The Right One

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Haunted Summer

Haunted Summer

1988
×
★★½
Edit this entry