Ryan has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Man on the Moon

The Last Man on the Moon

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry