Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
19
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
19
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Edit this entry  
11
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry