• Love Hard

  • Halloween Kills

    ★★

  • He's All That

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The House of Flowers: The Movie

  • Good on Paper

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Halston

    ★★★

  • The Circle: The Afterparty

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Innocent

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

  • Cuatro paredes

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

  • Yes Day

  • A Cop Movie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Cookie Num Num

    ★★★

  • Dancing with the Cars

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

    ★★

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ★★★

  • Soul of the City

    ★★★★

  • Dory Finding

    ★★★

  • Unparalleled Parking

    ★★★

  • To Fitness and Beyond

    ★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Cops and Robbers

  • Death to 2020

    ★★★

  • Tell Me When

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • I’m No Longer Here: A Conversation with Guillermo Del Toro & Alfonso Cuarón

    ★★★★

  • Canvas

    ★★

  • Holidate

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

  • Rebecca

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Grandma's Last Wishes

  • You've Got This

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Dad Wanted

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Boss Baby: Get That Baby!

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • One Small Problem

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

  • Couple Splits Up While In Lockdown LOL

  • Last Call

  • The Lucky Ones

  • Voyage Au Bout De La Nuit

  • Clichy-Montfermeil