silvia has logged 346 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Grease

Grease

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
Edit this entry  
15
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★
Edit this entry  
15
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
15
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
Edit this entry  
15
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★
Edit this entry  
15
Cookie Num Num

Cookie Num Num

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Dancing with the Cars

Dancing with the Cars

2021
×
Edit this entry  
15
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

2021
×
Edit this entry  
15
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dory Finding

Dory Finding

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Unparalleled Parking

Unparalleled Parking

2021
×
Edit this entry  
15
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
Edit this entry  
15
Time Freak

Time Freak

2018
×
½
Edit this entry  
13
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
10
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
Edit this entry  
07
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Edit this entry  
25
Robots

Robots

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★
Edit this entry  
24
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Edit this entry  
24
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Elvira I Will Give You My Life But I'm Using It

Elvira I Will Give You My Life But I'm Using It

2014
×
★★
Edit this entry  
11
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
Edit this entry  
08
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry