silvia has logged 36 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Boss Baby: Get That Baby!

The Boss Baby: Get That Baby!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Daniel Sloss: Jigsaw

Daniel Sloss: Jigsaw

2018
×
Edit this entry  
21
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Edit this entry  
20
Pulling Strings

Pulling Strings

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
¿Cómo matar a un esposo muerto?

¿Cómo matar a un esposo muerto?

2017
×
½
Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Timelapse of the Entire Universe

Timelapse of the Entire Universe

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Cómo dibujar animales tristes o cuaderno de todas las cosas vivas y muertas que imaginé la noche que te fuiste para siempre

Cómo dibujar animales tristes o cuaderno de todas las cosas vivas y muertas que imaginé la noche que te fuiste para siempre

×
Edit this entry  
16
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Death Will Come and Shall Have Your Eyes

Death Will Come and Shall Have Your Eyes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Timelapse of the Entire Universe

Timelapse of the Entire Universe

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★
Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Married If You Can

Get Married If You Can

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
With Honors

With Honors

1994
×
★★
Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
You've Got This

You've Got This

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Grandma's Last Wishes

Grandma's Last Wishes

2020
×
Edit this entry  
04
Grandma's Wedding

Grandma's Wedding

2019
×
Edit this entry  
03
El cumple de la abuela

El cumple de la abuela

2015
×
½
Edit this entry  
02
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
In Good Company

In Good Company

2004
×
Edit this entry  
01
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★
Edit this entry