• Block C

    ★★½

  • Metropolitan

    ★★★½

  • Blow-Up

    ★★★★

  • Jack and the Cuckoo-Clock Heart

    ★★★½

  • Dry Summer

    ★★★★

  • Mary Magdalene

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Fargo

    ★★★½

  • The Last Temptation of Christ

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★★★

  • Angst

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Grudge

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½