Simon Pomerleau 🎥 has logged 12 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry