simona has logged 98 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Swan Princess

The Swan Princess

1994
×
Edit this entry  
12
After

After

2019
×
Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

2013
×
Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
Edit this entry  
05
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★
Edit this entry  
29
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
Edit this entry  
29
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
29
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Edit this entry  
12
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Edit this entry  
12
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Edit this entry  
09
Lucy

Lucy

2014
×
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Act

The Act

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
26
The Call

The Call

2020
×
Edit this entry  
26
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Edit this entry