Sort by

Simon has logged 29 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Falls

The Falls

1980
×
Read the review Edit this entry  
29
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Succubus

Succubus

1968
×
★★★★
Edit this entry  
15
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry