Simon has logged 37 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pandas

Pandas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Mordrid

Doctor Mordrid

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trilogy of Terror II

Trilogy of Terror II

1996
×
Edit this entry  
23
Dead of Night

Dead of Night

1977
×
Edit this entry  
23
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
Edit this entry  
23
Big Fish & Begonia

Big Fish & Begonia

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Basket Case 3

Basket Case 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Infinity Chamber

Infinity Chamber

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Biology

Bad Biology

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to Burgundy

Back to Burgundy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Bag of Marbles

A Bag of Marbles

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Dear Dictator

Dear Dictator

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Itzhak

Itzhak

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Demon House

Demon House

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Like Me

Like Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Forgiven

The Forgiven

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
My Lucky Stars

My Lucky Stars

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry