Simon has logged 53 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dad, I'm Sorry

Dad, I'm Sorry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Order

New Order

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joji

Joji

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Great Indian Kitchen

The Great Indian Kitchen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Final Account

Final Account

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bail Out

Bail Out

1989
×
Read the review Edit this entry  
28
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Story of a Three-Day Pass

The Story of a Three-Day Pass

1968
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Real Thing

The Real Thing

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Kala

Kala

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
A Full Day's Work

A Full Day's Work

1973
×
Edit this entry  
23
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chinatown Kid

Chinatown Kid

1977
×
Edit this entry  
20
Clan of the White Lotus

Clan of the White Lotus

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
19
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Funhouse

Funhouse

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Radhe

Radhe

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Overheard

Overheard

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Iron Mask

Iron Mask

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Here We Go Round the Mulberry Bush

Here We Go Round the Mulberry Bush

1968
×
Read the review Edit this entry  
14
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
State Funeral

State Funeral

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Executioners from Shaolin

Executioners from Shaolin

1977
×
Read the review Edit this entry  
09
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spiritual Boxer

The Spiritual Boxer

1975
×
★★★★
Edit this entry  
08
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Full Contact

Full Contact

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
School on Fire

School on Fire

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Storie Scellerate

Storie Scellerate

1973
×
★★½
Edit this entry  
07
RK/RKAY

RK/RKAY

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Challenge of the Masters

Challenge of the Masters

1976
×
Edit this entry  
05
El Condor

El Condor

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Djinn

The Djinn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Home of the Brave

Home of the Brave

1986
×
★★★★½
Edit this entry