• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Ring

    ★★★★½

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Cloned

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Breakfast

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The Doll

    ★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★

  • Cereal

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Marksman

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½