• Army of the Dead

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Onward

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Code 8

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Buffaloed

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

  • The Oath

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • High Life

    ★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Tag

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½