Domenic has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hit

The Hit

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Limey

The Limey

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry