Sindt417 has logged 28 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Class

Class

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High Society

High Society

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Identification of a Woman

Identification of a Woman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Forces of Nature

Forces of Nature

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Here Awhile

Here Awhile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry