E. John has logged 15 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Doom

Doom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Princess Mononoke in the U.S.A.

Princess Mononoke in the U.S.A.

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
Read the review Edit this entry  
12
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Destino

Destino

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Purl

Purl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry