• Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Swan Song

    ★★★

  • Eternals

  • Ron's Gone Wrong

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Wolf

    ★½

  • Jagged

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Copshop

    ★★

  • Small Engine Repair

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Count Me In

    ★½

  • Candyman

    ★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Ride the Eagle

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Jolt

    ½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • North Hollywood

    ★★½

  • Gaia

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • TINA

    ★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Can't Get You Out of My Head

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Sparks Brothers