• Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ashens and the Polybius Heist

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Dangerous Lies

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★

  • Swallow

    ★★★½