cami has logged 24 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battle

Battle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry