Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Midori

Midori

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
When Animals Dream

When Animals Dream

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
November

November

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
08
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★
Edit this entry  
07
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Black Forest

The Black Forest

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Spell

Spell

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Girl Hell 1999

Girl Hell 1999

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Edit this entry  
11
The Angels' Melancholia

The Angels' Melancholia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Get the Hell Out

Get the Hell Out

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
El tratamiento

El tratamiento

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dystopia

Dystopia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Tale Best Forgotten

A Tale Best Forgotten

2020
×
Edit this entry  
12
Carried Away

Carried Away

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Puff Before Dying

A Puff Before Dying

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
100.000 Acres of Pine

100.000 Acres of Pine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Alien Nightmare

The Alien Nightmare

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Love Is Just a Death Away

Love Is Just a Death Away

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
El Triste

El Triste

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
O Retrato do Mal

O Retrato do Mal

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Medusa

Black Medusa

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Body of the Mined

Body of the Mined

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Echthaar

Echthaar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pardonne Ton Père

Pardonne Ton Père

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Poor Glenna

Poor Glenna

2020
×
★★★★
Edit this entry