• Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Ninjababy

  • Project Z

  • Malcolm & Marie

  • Gritt

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

  • Kill Anneli

  • The Affected

  • War in Academia

  • Extraction

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

  • Canary

  • Feels Good Man

  • Minari

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Grab Them

  • Promising Young Woman

  • Possessor

  • Swimmer

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Spree

    ★★

  • The Painter and the Thief

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • iHuman

  • Awaiting Death

  • Rebooted

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Doom: Annihilation

    ½

  • Battle at Big Rock

  • Mount Everest

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hope

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Disco

    ★½

  • Beware of Children

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Mantis

  • Midsommar

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½