• Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Venom

    ★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Take Your Pills

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Making Fun: The Story of Funko

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • Ravenous

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Still/Born

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Sing

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Blair Witch

    ★★

  • The Shallows

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Zoombies

  • Sausage Party

    ★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Hush

    ★★★

  • Sex Tape

    ★½

  • Creep

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★★