• Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Crazy, Not Insane

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★

  • The Mustang

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Maiden

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Mustang

    ★★★★

  • Son of Saul

    ★★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★½

  • Scream 4

    ★★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • Interview with the Vampire

    ★★★★

  • The Fugitive

    ★★★★

  • Batman

    ★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • Chinatown

    ★★★★★

  • The Exorcist

    ★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★