Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Awaiting

Awaiting

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Room for Rent

Room for Rent

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pledge

Pledge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killer Unicorn

Killer Unicorn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Border

Border

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amityville Murders

The Amityville Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Just Charlie

Just Charlie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blackbird

Blackbird

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Redd Inc.

Redd Inc.

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Super

The Super

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boarding School

Boarding School

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What the Waters Left Behind

What the Waters Left Behind

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Farm

The Farm

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Truth or Double Dare

Truth or Double Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Strange Ones

The Strange Ones

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Downrange

Downrange

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gehenna: Where Death Lives

Gehenna: Where Death Lives

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear, Inc.

Fear, Inc.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cut Shoot Kill

Cut Shoot Kill

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fox Trap

Fox Trap

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Horror Network Vol. 1

The Horror Network Vol. 1

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry