• The Ritual

  • mother!

  • It

  • Jackals

    ★★★★

  • Ruin Me

  • Death Note

  • Leatherface

    ★★★★

  • Cut Shoot Kill

    ★★★½

  • WTF!

  • Ghost House

  • Amityville: The Awakening

  • Bonejangles

    ★½

  • Playing with Dolls: Havoc

  • Wish Upon

  • Pig Pen

    ★★★★★

  • More Than T

  • Desolation

  • Annabelle: Creation

  • Nails

    ★★★

  • Hack House

  • 47 Meters Down

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Keep Watching

  • Still/Born

  • Party Night

  • Stephanie

  • My Friend Dahmer

  • Cain Hill

  • A Fantastic Woman

  • Mayhem

  • Tragedy Girls

    ★★★★★

  • Just Charlie

    ★★★★½

  • The Strange Ones

    ★★★

  • 68 Kill

    ★★★★½

  • Rings

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Get Out

  • Deadly Detention

  • XX

  • Slasher.com

  • Clinical

  • The Bye Bye Man

  • Kill Game

  • The Ice Cream Truck

  • Pinwheel

  • Fox Trap

    ★★½

  • The Trans List

  • Siren

    ★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

  • Minutes Past Midnight

  • Scream: Halloween Special

  • Within

  • Terrifier

    ★★★★★

  • The Stakelander

  • Tonight She Comes

    ★★★½

  • The Monster

    ★★★★½

  • The Watcher

  • The Midnight Man

  • Split

  • Phantasm: Ravager

  • Pitchfork

    ★★★

  • Tell Me How I Die

  • When the Bough Breaks

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Morgan

  • Prevenge

  • The Windmill Massacre

    ★★★★

  • From a House on Willow Street

    ★★★

  • The Neighbor

    ★★★★★

  • Killing Ground

    ★★★

  • The Girl with All the Gifts

  • The Purge: Election Year