• Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ready Player One

    ½

  • Game Night

  • Hereditary

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Wish Upon

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★½

  • Logan

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Raw

    ★★★

  • The Belko Experiment

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★½

  • Trumbo

    ★★½

  • Macbeth

    ★★★

  • Fantastic Four

    ★★

  • Terminator Genisys

  • Jurassic World

    ½

  • Sicario

    ★★½

  • Carol

    ★★★

  • Amy

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

  • The Interview

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★

  • American Sniper

  • Dracula Untold

  • Gone Girl

  • The Maze Runner

  • The Theory of Everything

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Imitation Game

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

    ½

  • Unfriended

    ★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

  • Two Days, One Night

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

  • Godzilla

  • 13 Sins

    ★★★

  • Divergent

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Noah

  • Pompeii

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • RoboCop

    ★★

  • Non-Stop

    ★★½

  • I, Frankenstein

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • A Most Wanted Man

  • Boyhood

    ★★