Sort by

danielle ⚡ has logged 475 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Bug Goes to Town

Mr. Bug Goes to Town

1941
×
Read the review Edit this entry  
20
Dumbo

Dumbo

1941
×
Read the review Edit this entry  
20
The Unicorn in the Garden

The Unicorn in the Garden

1953
×
Read the review Edit this entry  
20
Gerald McBoing-Boing

Gerald McBoing-Boing

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Giddyap

Giddyap

1950
×
Read the review Edit this entry  
20
The Mouse-Merized Cat

The Mouse-Merized Cat

1946
×
Read the review Edit this entry  
20
Christopher Crumpet

Christopher Crumpet

1953
×
Read the review Edit this entry  
20
Rooty Toot Toot

Rooty Toot Toot

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Brotherhood of Man

Brotherhood of Man

1945
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hollywood Steps Out

Hollywood Steps Out

1941
×
Read the review Edit this entry  
19
Fantasia

Fantasia

1940
×
Read the review Edit this entry  
18
Porky's Duck Hunt

Porky's Duck Hunt

1937
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Plane Dippy

Plane Dippy

1936
×
Read the review Edit this entry  
18
Sinkin' in the Bathtub

Sinkin' in the Bathtub

1930
×
Read the review Edit this entry  
18
Gulliver Mickey

Gulliver Mickey

1934
×
Read the review Edit this entry  
17
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

1939
×
Read the review Edit this entry  
16
Fatale

Fatale

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

1937
×
Read the review Edit this entry  
15
The Country Cousin

The Country Cousin

1936
×
Read the review Edit this entry  
15
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
Read the review Edit this entry  
15
Greek Mirthology

Greek Mirthology

1954
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Snow-White

Snow-White

1933
×
Read the review Edit this entry  
15
Minnie the Moocher

Minnie the Moocher

1932
×
Read the review Edit this entry  
15
What -- No Spinach?

What -- No Spinach?

1936
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Popeye the Sailor

Popeye the Sailor

1933
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Golden Touch

The Golden Touch

1935
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Jack and the Beanstalk

Jack and the Beanstalk

1933
×
Read the review Edit this entry  
14
Three Little Pigs

Three Little Pigs

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Betty Boop, M.D.

Betty Boop, M.D.

1932
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Chess-Nuts

Chess-Nuts

1932
×
Read the review Edit this entry  
13
Stopping the Show

Stopping the Show

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Bimbo's Initiation

Bimbo's Initiation

1931
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Betty Boop's Bamboo Isle

Betty Boop's Bamboo Isle

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
I'll Be Glad When You're Dead You Rascal You

I'll Be Glad When You're Dead You Rascal You

1932
×
Read the review Edit this entry  
13
Betty Boop's Big Boss

Betty Boop's Big Boss

1933
×
Read the review Edit this entry  
13
Betty Boop for President

Betty Boop for President

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Betty Boop's Crazy Inventions

Betty Boop's Crazy Inventions

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Silly Scandals

Silly Scandals

1931
×
Read the review Edit this entry  
13
The Bum Bandit

The Bum Bandit

1931
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mysterious Mose

Mysterious Mose

1930
×
Read the review Edit this entry  
13
Barnacle Bill

Barnacle Bill

1930
×
Read the review Edit this entry  
13
Dizzy Dishes

Dizzy Dishes

1930
×
Read the review Edit this entry  
13
Hot Dog

Hot Dog

1930
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Sin City

Sin City

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Dinner Time

Dinner Time

1928
×
Read the review Edit this entry