Sort by

danielle ⚡ has logged 62 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
Read the review Edit this entry  
29
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Becky

Becky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Matching Hearts

Matching Hearts

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tiffany Haddish Presents: They Ready

Tiffany Haddish Presents: They Ready

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Mermaid Live!

The Little Mermaid Live!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cheer

Cheer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sea of Shadows

Sea of Shadows

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
American Factory: A Conversation with the Obamas

American Factory: A Conversation with the Obamas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Factory

American Factory

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Favorite Year

My Favorite Year

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cave

The Cave

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
McMillion$

McMillion$

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Patriots: Heroes of the Revolution

Black Patriots: Heroes of the Revolution

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Celebration of the Music from Coco

A Celebration of the Music from Coco

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Diving with Dolphins

Diving with Dolphins

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolphin Reef

Dolphin Reef

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Apollo

The Apollo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bacurau

Bacurau

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Advocate

Advocate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry