• Horrors of Spider Island

  • Primary

    ★★★★

  • The Day the Earth Froze

  • A Night to Remember

    ★★★★½

  • What's Opera, Doc?

    ★★★½

  • The Beast of Hollow Mountain

  • Gunslinger

    ★½

  • Godzilla, King of the Monsters!

    ★★½

  • One Froggy Evening

    ★★★★

  • Pather Panchali

    ★★★★½

  • All That Heaven Allows

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★★

  • Johnny Guitar

    ★★★★

  • Duck! Rabbit, Duck!

    ★★★★

  • Duck Dodgers in the 24½th Century

    ★★★½

  • Duck Amuck

    ★★★★★

  • Rabbit Seasoning

    ★★★★

  • Beep, Beep

    ★★★½

  • Ace in the Hole

    ★★★★

  • Rabbit Fire

    ★★★★

  • Rabbit of Seville

    ★★★★

  • The Third Man

    ★★★★

  • Long-Haired Hare

    ★★★★

  • The Adventures of Junior Raindrop

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★

  • I Accuse My Parents

  • To Duck.... Or Not to Duck

    ★★★

  • Casablanca

    ★★★★

  • The Great Dictator

    ★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★½

  • Stagecoach

    ★★★½

  • Boy Meets Dog

  • Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

  • Steamboat Willie

    ★★★

  • Sandow

  • The Arrival of a Train at La Ciotat

  • Annabelle Serpentine Dance

  • Dickson Experimental Sound Film

  • Roundhay Garden Scene

  • Sallie Gardner at a Gallop

  • Night Eggs

    ★★★★★

  • Star Trek: The Next Generation: Descent