James has logged 26 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Endless Summer

The Endless Summer

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lookout

The Lookout

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
War Machine

War Machine

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Days of Wine and Roses

Days of Wine and Roses

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry