Slicedpeaches has logged 278 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roll Red Roll

Roll Red Roll

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
Read the review Edit this entry  
30
Concussion

Concussion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dog

Dog

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Edit this entry