Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Smart Pipe

Smart Pipe

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet the Pyro

Meet the Pyro

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bushworld Adventures

Bushworld Adventures

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Æon Flux

Æon Flux

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry