Jordan ✨ has logged 77 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tony Robbins: I Am Not Your Guru

Tony Robbins: I Am Not Your Guru

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry