chloe has logged 67 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Downhill

Downhill

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boys

Boys

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nosebleed

Nosebleed

2018
×
Edit this entry  
29
E.W.A

E.W.A

2016
×
Edit this entry  
29
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Paradise Next Door

The Paradise Next Door

2021
×
Edit this entry  
28
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Come True

Come True

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Click

Click

2006
×
★★½
Edit this entry  
26
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
High Tension

High Tension

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Body at Brighton Rock

Body at Brighton Rock

2019
×
★★
Edit this entry  
22
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Zion

Zion

2018
×
Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Lava

Lava

2014
×
Edit this entry  
18
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
17
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Beau

Beau

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Opposite of Sex

The Opposite of Sex

1998
×
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
11
White Film

White Film

1978
×
Edit this entry  
11
Three Transitions

Three Transitions

1973
×
Edit this entry  
10
Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

2021
×
Edit this entry  
10
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
Edit this entry  
09
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry