slut4soup has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
What's Up: Balloon to the Rescue!

What's Up: Balloon to the Rescue!

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
Edit this entry  
19
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
Edit this entry  
18
How to Be a Good Wife

How to Be a Good Wife

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Edit this entry  
11
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Remember Me

Remember Me

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry  
23
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry