• Hoodwinked Too! Hood VS. Evil

  • Hoodwinked!

    ★★★★½

  • The House

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Rejected

    ★★★½

  • Little Otik

    ★★★★

  • Emma.

    ★★

  • Chungking Express

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Prestige

  • Inception

    ★½

  • I'm a Cyborg, But That's OK

    ★★★★

  • The Matrix

    ★½

  • One Man Band

    ★★★★

  • Muriel's Wedding

    ★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½