azul has logged 284 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Come True

Come True

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Women is Losers

Women is Losers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Edit this entry  
13
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jigoku

Jigoku

1960
×
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Omen

The Omen

1976
×
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Frozen River

Frozen River

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Dirty Pretty Things

Dirty Pretty Things

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Latinos Beyond Reel

Latinos Beyond Reel

2013
×
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
Edit this entry  
25
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Control

Control

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry