azul has logged 21 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read prior review Edit this entry  
24
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scarface

Scarface

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bay

The Bay

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Casablanca

Casablanca

1942
×
Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whisky

Whisky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry