• The Forever Purge

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • All Together Now

    ★★★½

  • Unknown Origins

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Project Power

    ★★½

  • Work It

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ½

  • Scoob!

    ★★★½

  • Rich in Love

    ★★½

  • Dreamkatcher

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Airplane Mode

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★

  • Òlòtūré

    ★★★

  • She Said, He Said

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Platform

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • The Room

    ★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★½