• Emily the Criminal

    ★★★★

  • God's Country

    ★★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Dual

    ★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • 892

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Watcher

    ★★½

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • I’m Fine (Thanks For Asking)

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • See You Then

  • Islands

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Mass

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★