Mike has logged 24 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Insider

The Insider

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry